Biowymiarowy System Planowania
MATRIX – BioDynamic®

Strona główna-Zabiegi-Powiększanie piersi – implanty-Biowymiarowy System Planowania – MATRIX – BioDynamic®

Właściwy dobór implantów jest jednym z kluczowych elementów determinujących zadowolenie z efektu zabiegu a co za tym idzie -satysfakcję pacjentki z kształtu i wielkości piersi.

Niektórzy chirurdzy uważają, że najważniejsze jest ich subiektywne poczucie estetyki (artystyczna dusza) i na tym opierają decyzję dotyczącą wyboru wielkości i kształtu implantów. Dr Tomasz Kasprzyk uważa, że najważniejsze w osiągnięciu dobrego efektu zabiegu jest kompleksowe podejście uwzględniające zarówno subiektywną ocenę tzw „oko” wynikającą z doświadczenia i wieloletniej praktyki jak i dokładne zmierzenie wszystkich istotnych parametrów, takich jak:

  • szerokość, wysokość i projekcja istniejącej piersi, szerokość klatki piersiowej i jej ewentualna asymetria (bardzo częsta),
  • odległość pomiędzy obojczykiem i brodawką sutkową,
  • odległość pomiędzy piersiami,
  • elastyczność i jakość skóry piersi i wiele innych parametrów.

W naszej klinice stosowane jest unikatowe narzędzie wspierające chirurga w doborze implantów tj Biowymiarowy System Planowania Matrix. W trakcie konsultacji do programu BioDynamic® wprowadzane są wszystkie istotne pomiary w tym preferencje pacjentki co do wielkości i kształtu piersi a komputer sugeruje wielkość i kształt optymalnego implantu. Jeśli któryś z parametrów w trakcie pomiarów nie odpowiada pacjentce, można zmodyfikować dane ale w pewnych granicach- program nie pozwala na dobór niewłaściwych (za dużych lub za małych) implantów.

Wybór odpowiedniego implantu , przed którym staje chirurg wspólnie z pacjentką, jest niezwykle trudny. Na rynku dostępne są setki wariantów implantów okrągłych i anatomicznych różniących się kształtem, wymiarami (wysokość, szerokość i projekcja)oraz rodzajem żelu i powłoki. Jak można zdać się więc tylko i wyłącznie na „artystyczną duszę” chirurga?

Nawet wielcy artyści tacy jak Leonardo da Vinci korzystali w trakcie tworzenia swoich największych dzieł dokonywali bardzo dokładnych pomiarów w celu zachowania odpowiednich proporcji ciała.

Objętość jest najmniej istotnym parametrem implantu. Ważne są: szerokość, wysokość i projekcja a objętość wynika z tych wymiarów. Rolą chirurga jest ocena warunków anatomicznych pacjentki, dokonanie szczegółowych pomiarów oraz takie dobranie implantów aby z jednej strony zapokoić jej oczekiwania co do efektu estetycznego a z drugiej zapewnić bezpieczeństwo ograniczając ryzyko powikłań.

Należy pamiętać, że wzrost pacjentki, budowa ciała i klatki piersiowej powodują, że te same implanty dają w każdym indywidualnym przypadku różną wielkości i kształt piersi.

Więcej informacji
o doborze implantów:

Techniczne aspekty doboru impantów