Liposukcja
VASER Lipo

Strona główna-Zabiegi-Liposukcja VASER Lipo

Specyfika zabiegu

Opis technologii

Liposukcja VASER Lipo to amerykański system, posiadający certyfikat FDA, opierający się na wykorzystaniu energii fali ultradźwiękowej. Dzięki zastosowaniu tej technologii możliwe jest precyzyjne wyselekcjonowanie tkanki. Oznacza to, że emitowane ultradźwięki skierowane są wyłącznie na tkankę tłuszczową, nie naruszając przy tym otaczających ją tkanek – nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej. Tłuszcz jest poddawany emulsyfikacji, czyli przechodzi w płynną emulsję, co ułatwia jego późniejsze odsysanie. Zabieg polega na odessaniu przy użyciu specjalnych kaniuli nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez kilka małych nacięć o dł.ok 0,5 cm. Efekt jest trwały ale w przypadku ogólnego przyrostu masy ciała w miejscach poddanych zabiegowi może nastąpić proporcjonalny przyrost tkanki tłuszczowej. Po zabiegu zakładane są szwy lub opatrunek plastrowy plus elastyczna maska, opaska czy ubranko uciskowe, wspomagające proces gojenia.

Dzięki aparaturze VASER Lipo prócz skutecznego usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej możliwe jest także „wyrzeźbienie” sylwetki, czyli uzyskanie modelu ciała osoby, która intensywnie ćwiczy na siłowni, zarówno wysportowanego ciała kobiety jak i mężczyzny. Istnieje również możliwość transferu pobranego tłuszczu w inne miejsca ciała w celu nadania im objętości, wyrównania asymetrii lub korekcji ubytków pourazowych.

Lipofilling, czyli wypełnianie zmarszczek i bruzd oraz korekta, poprawa i odbudowa kształtu ciała, piersi czy owalu twarzy własnym tłuszczem to zabieg zarówno estetyczny jak i regeneracyjny. Własna tkanka tłuszczowa jest jedynym naturalnym, autogennym wypełniaczem, bezcennym źródłem komórek macierzystych, stymulujących procesy regeneracyjne  i pobudzających odnowę tkanek twarzy. Lipofilling to także doskonała metoda korygowania blizn. Zabieg pozwala wymodelować kształt ciała w tym piersi i pośladków, wyrównać asymetrię, zwiększyć jędrność i elastyczność skóry.

Zalety technologii VASER Lipo

Zabieg Vaser Lipo pozwala na szybkie i skuteczne wyszczuplenie ciała przy czym działa precyzyjnie i delikatnie, bezpośrednio na komórki tłuszczowe bez naruszenia pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej.

Dodatkowym atutem tej metody jest efekt obkurczenia i ujędrnienia skóry, niewielkie ryzyko powikłań oraz stosunkowo krótka rekonwalescencja. Zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym. Dzięki tej technologii istnieje możliwość odzyskania znacznej części pobranego tłuszczu, w formie pozwalającej na transfer i skuteczne wgojenie, w miejsca ciała wymagające nadania objętości, wyrównania asymetrii lub korekcji ubytków pourazowych.

Wskazania do zabiegu

1. Niechciana tkanka tłuszczowa w okolicach:

– brzucha
– ud
– wewnętrznej strony kolan
– łydek
– ramion
– bioder
– pleców
– podbródka, szyi 

2. Wyrzeźbienie sylwetki

3. Uzupełnienie ubytków, Lipofilling

4. Ginekomastia

5. Leczenie nad-potliwości.

Pliki do pobrania:

Zalecenia przed zabiegiem
Zgoda na zabieg

Możliwość zapłacenia za zabieg w ratach.

Masz możliwość zapłacenia w ratach za zabiegi w naszej klinice. Sprawdź cennik oraz warunki na stronie Mediraty.

cennik
MEDIRATY