Korekta wciągniętych brodawek sutkowych

Strona główna-Zabiegi-Korekta wciągniętych brodawek sutkowych

Specyfika zabiegu

Problem wciągniętych brodawek sutkowych jest defektem natury estetycznej jak i fizycznej- uniemożliwia prawidłowe działanie sutków w okresie karmienia. Powodem wciągnięcia brodawek może być wada wrodzona lub stany chorobowe: zapalne bądź nowotworowe, dlatego też przed wyborem metody leczenia konieczna jest diagnostyka ustalająca przyczynę problemu. Jeśli defekt nie jest konsekwencją choroby dostępnych jest kilka metod leczenia wady. 

Plastyka wciągniętych brodawek sutkowych jest najskuteczniejszą metodą, ok 30 minutowy, mało inwazyjny zabieg który może być wykonany w znieczuleniu miejscowym. Konsekwencją korekcji jest zazwyczaj przecięcie przewodów mlecznych co uniemożliwia karmienie piersią.

W niektórych przypadkach wystarczy założyć kolczyk na sutek aby po kilku miesiącach przewody mleczne uległy naciągnięciu i wydłużeniu lub zastosować przyrząd zwany Niplette umożliwiający podciśnieniowe wyciąganie brodawek sutkowych.  

Rekonwalescencja

Po zabiegu zabiegu plastyki wciągniętych brodawek sutkowych zakładane są szwy wchłanialne oraz opatrunek. Po ok 2 dobach opatrunek można usunąć a szwy wchłoną się same po ok 3-4 tyg. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji a powrót do zwykłych codziennych czynności jest natychmiastowy.

Możliwość zapłacenia za zabieg w ratach.

Masz możliwość zapłacenia w ratach za zabiegi w naszej klinice. Sprawdź cennik oraz warunki na stronie Mediraty.

cennik
MEDIRATY