Osocze bogatopłytkowe

Strona główna-Zabiegi-Osocze bogatopłytkowe

Specyfika zabiegu

Zabieg ten to nowoczesny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na  osoczu bogatopłytkowym uzyskanym z własnej krwi pacjenta, bazujący na zdolności organizmu do samo-regeneracji. Metoda ta jest od dawna stosowana w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii i stomatologii. Szczególnie ceniona i przydatna w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia. 

Technologię tą z powodzeniem wykorzystuje się na potrzeby odnowy skóry w medycynie estetycznej. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg zapewnia długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest całkowicie naturalny i biokompatybilny z ciałem pacjenta, bez ryzyka wystąpienia nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

W pierwszej fazie zabiegu pobiera się niewielką ilość krwi (10-20ml) pacjenta do specjalnych probówek, które poddaje się wirowaniu w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. Tak przygotowany preparat zawiera czynniki wzrostu stymulujące namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, aktywujące mikrokrążenie, syntezę DNA oraz pobudzające fibroblasty do produkcji kolagenu. Osocze bogatopłytkowe, wstrzykuje się w skórę stosując klasyczną technikę mezoterapii bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

Wskazania do zabiegu:

 • skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku,
 • oznaki starzenia się skóry (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
 • przebyte zabiegi medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia po terapii laserowej)
 • łysienie typu męskiego

Efekty zabiegu:

 • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, 
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • przebudowa włókien kolagenowych
 • poprawa ukrwienia skóry 
 • zmniejszenie worków i cieni pod oczami
 • wygładzenie blizn, również potrądzikowych,
 • wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej
 • odrastanie i zagęszczenie włosów, stymulacja cebulek włosów

Rekonwalescencja

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być podrażniona, zaczerwieniona i przez kilka dni lekko obrzęknięta. W tym czasie należy unikać ekspozycji słonecznych a przez pierwsze 7 dni  nie korzystać z basenu, sauny. Preparaty zawierające wysokie stężenie składników aktywnych, retinol oraz kwasy należy odstawić do czasu ustąpienia podrażnienia pozabiegowego. Proces rewitalizacji skóry, regeneracji  i odbudowy tkanek rozpoczyna się już po 48 godzinach od zabiegu a pierwsze widoczne efekty zauważalne są po około 14 dniach. Z uwzględnieniem indywidualnych predyspozycji, stylu życia, a także stosowanej pielęgnacji skóry, efekty zabiegu utrzymują się od 6-12 miesięcy. Dla wzmocnienia efektu wskazane jest wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach trzymiesięcznych.

Wymagane badania Nie są wymagane
Przeciwskazania przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna), zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby krwi, infekcja ropna skóry, nowotwory, ciąża
Czas trwania zabiegu Około 30-60 min
Znieczulenie Miejscowe/ maść znieczulająca
Czas pobytu w klinice: po zabiegu można opuścić klinikę
Wizyty kontrolne Brak

Nie są wymagane

przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna), zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby krwi, infekcja ropna skóry, nowotwory, ciąża

Około 30-60 min

Miejscowe/ maść znieczulająca

po zabiegu można opuścić klinikę

Możliwość zapłacenia za zabieg w ratach.

Masz możliwość zapłacenia w ratach za zabiegi w naszej klinice. Sprawdź cennik oraz warunki na stronie Mediraty.

cennik
MEDIRATY