Artmed

ART & MED Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Algierska 19, 30-660 Kraków, tel.: +48 691 ART MED, +48 691 278 633
e-mail: info@art-med.com.pl
Art&Med na Instagramie

Zmniejszanie warg sromowych mniejszych

Labioplastyka - Specyfika zabiegu:

Labioplastyka to zabieg pozwalający na zmianę kształtu i wielkości  warg sromowych. Można ją wykonać bez względu na to, czy ma to nastąpić ze względów estetycznych, praktycznych, czy zdrowotnych. Nie ma również znaczenia czy zniekształcenie jest wrodzone, powstałe w wyniku nieszczęśliwego wypadku, czy też jako następstwo porodu. W klinice Art&Med specjalizujemy się w konkretnym jej rodzaju: zmniejszaniu warg sromowych mniejszych.

Zabieg ten może być konieczny z całego szeregu powodów. Zbyt duże wargi sromowe mniejsze, czyli wewnętrzne (Labia Minora) mogą wystawać poza wargi zewnętrzne, a to może u wielu kobiet powodować brak akceptacji wyglądu własnego ciała. Jednak niezależnie od kwestii związanych z estetyką, przypadłość tego rodzaju może znacznie utrudniać codzienną aktywność, choćby przez spore prawdopodobieństwo regularnego powstawania otarć o bieliznę – co jest szczególnie nieprzyjemne przy obcisłych ubraniach. Problem jest jeszcze większy w przypadku prowadzenia aktywnego trybu życia (turystyka, czy sport – i to w bardzo różnych dyscyplinach). W niektórych przypadkach problem może pojawić się również w trakcie odbywania stosunków. Labioplastyka otwiera możliwości rozwiązania tego problemu.

W klinice Art&Med oferujemy konkretną metodę labioplastyki, ściślej rzecz ujmując metodę wycięcia klinowego, określaną jako technikę V lub WEDGE. Wiąże się ona z całym szeregiem chirurgicznych działań modyfikujących, prowadzonych jednak w taki sposób, aby zachować naturalną krawędź oraz prawidłowe zabarwienie.

Metoda wycięcia klinowego jest o tyle korzystna, że ryzyko podrażnień w okresie pooperacyjnym jest znacznie mniejsze, niż w przypadku wielu innych technik, a na dodatek zazwyczaj pozwala uniknąć widocznych blizn. Dla pacjentek istotne będzie także i to, że sposób przeprowadzania techniki V daje możliwość zachowania naturalnego kształtu warg sromowych, tym samym efekt końcowy jest bardziej estetyczny.

Ważne jest, aby zabieg labioplastyki został przeprowadzony ponad dwa tygodnie przed miesiączkowaniem, ponieważ daje to więcej czasu na prawidłowe zagojenie po zakończeniu zabiegu.
Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy wykonać szereg badań w tym morfologię krwi, poziom elektrolitów oraz APTT. Pełen zakres wymaganych badań oraz listę zaleceń i wymogów przed i pooperacyjnych można znaleźć w załączonych na niniejszej podstronie plikach PDF.

Znieczulenie:

  • znieczulenie miejscowe- standardowe
  • na specjalne życzenie można zastosować
  • znieczulenie miejscowe + sedacja dożylna
  • znieczulenie ogólne

 

Rekonwalescencja

Po zabiegu przez ok. 4-5 dni powinno się jak najwięcej czasu spędzać w łóżku, nie wolno podróżować w pozycji siedzącej. Osoby przyjezdne powinny rozważyć pozostanie w Krakowie przez kilka dni. Do normalnej aktywności można wrócić po ok. 2 tygodniach.

Badania:

Badania standardowe + ewentualnie badania związane z innymi schorzeniami

Pliki do pobrania