Artmed

ART & MED Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Algierska 19, 30-660 Kraków, tel.: +48 691 ART MED, +48 691 278 633
e-mail: info@art-med.com.pl
Art&Med na Instagramie

Osocze bogatopłytkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym

Jest to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Metoda ta stosowana jest w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii. Jest szczególnie przydatna w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji i gojeniu tkanek przyzębia.

Technologię tę wykorzystuje na potrzeby odnowy skóry również medycyna estetyczna. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg zapewnia długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry twarzy, a przy tym jest całkowicie naturalny i biokompatybilny z Twoim ciałem, bez ryzyka wystąpienia nietolerancji, alergii czy innych reakcji immunologicznych.

Wskazania do zabiegu:
rewitalizacja skóry twarzy (skóra zmęczona, bez napięcia, niejednolity kolor, skóra wysuszona, wiotka, pozbawiona blasku)
oznaki starzenia się skóry (fałdy, zmarszczki, zapadnięta skóra, zmniejszona gęstość skóry)
przebyte zabiegi medycyny estetycznej (regeneracja skóry, przyspieszenie gojenia)
łysienie typu męskiego

W pierwszej fazie zabiegu lekarz pobiera niewielką ilość krwi (10-20ml) pacjenta do specjalnych probówek, które poddaje się wirowaniu w celu oddzielenia erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi. W taki sposób uzyskujemy osocze bogatopłytkowe, które następnie wstrzykuje się w skórę stosując klasyczną technikę mezoterapii bądź też liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu skóry.

Efekty zabiegu:
rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry, poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
przebudowa włókien kolagenowych
poprawa ukrwienia skóry
wygładzenie zmarszczek i fałd poprzez biostymulację komórek skóry
przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach medycyny estetycznej