Artmed

ART & MED Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Algierska 19, 30-660 Kraków, tel.: +48 691 ART MED, +48 691 278 633
e-mail: info@art-med.com.pl
Art&Med na Instagramie

Powiększanie - MATRIX

Biowymiarowy System Planowania® - MATRIX- BioDynamic®

Wśród chirurgów plastycznych toczy się spór o sposób doboru implantów- niektórzy uważają, że najważniejsze jest ich subiektywne poczucie estetyki (artystyczna dusza) i na tym opierają decyzję dotyczącą wyboru wielkości i kształtu implantów.

Druga grupa, do której należy dr Tomasz Kasprzyk uważa, że najważniejsze w osiągnięciu dobrego efektu zabiegu, a co za tym idzie -satysfakcji pacjentki z kształtu i wielkości piersi jest dokładne zmierzenie wszystkich istotnych parametrów, takich jak min.:

  • szerokość, wysokość i projekcja istniejącej piersi, szerokość klatki piersiowej i jej ewentualna asymetria (bardzo częsta),
  • odległość pomiędzy obojczykiem i brodawką sutkową,
  • odległość pomiędzy piersiami
  • elastyczność i jakość skóry piersi i wiele innych danych.

Wybór odpowiedniego implantu , przed którym staje chirurg i pacjentka jest naprawdę trudny- np. tylko jeden rodzaj Allergan Natrelle model 410 jest dostępny w ponad 200 różnych wariantach- jak można zdać się więc tylko na „artystyczną duszę” chirurga? Nawet wielcy artyści tacy jak Leonardo da Vinci korzystali w trakcie tworzenia swoich największych dzieł z bardzo dokładnych pomiarów w celu zachowania odpowiednich proporcji ciała, bowiem to proporcje są najważniejsze w doborze implantów piersi a nie wielkość implantów. Wzrost pacjentki i budowa klatki piersiowej powodują że te same implanty dają różną wielkości i kształt piersi. W tym systemie nastąpiło odwrócenie ważności parametrów – najważniejsze są wymiary a nie objętość. Implant objętości 330 ml może mieć odpowiednio szerokość, wysokość, projekcję – 12,0x 10,1x 5,7 cm lub np. 13,0x13,5x 3,8 cm- kształt piersi uzyskany po włożeniu tych implantów będzie się diametralnie różnić.

W naszej klinice korzystamy z unikalnego systemu komputerowego BioDynamic® zaprojektowanego dla implantów piersiowych firmy Allergan anatomicznych typ 410 i 410 „Soft Touch”  510 oraz okrągłych INSPIRA®


W czasie konsultacji wprowadza się do programu BioDynamic® wszystkie istotne pomiary, pacjentka wyraża swoje preferencje co do wielkości i kształtu piersi a komputer oblicza wielkość i kształt implantu- jeśli któryś z parametrów nie odpowiada pacjentce, można zmodyfikować dane ale w pewnych granicach- program nie pozwala na dobór niewłaściwych (za dużych lub za małych) implantów.