Artmed

ART & MED Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Algierska 19, 30-660 Kraków, tel.: +48 691 ART MED, +48 691 278 633
e-mail: info@art-med.com.pl
Art&Med na Instagramie

Powiekszanie

- a właściwie powiększenie piersi i zmiana kształtu

UWAGA

W związku z licznymi pytaniami pacjentów informujemy, że w naszej klinice nigdy nie stosowaliśmy implantów firmy PIP

Memmoplastyka, czyli augmentacja lub – mówiąc potocznie – powiększanie piersi, to zabieg coraz popularniejszy, choć nadal owiany niedomówieniami. Niepotrzebnie, bo nie ma się czego bać – zabieg wykonany przez profesjonalistów przeprowadzany jest sprawnie, a efekt końcowy jak najbardziej zadowalający.


Specyfika zabiegu:


Zabiegi augmentacji piersi w klinice Art&Med przeprowadzane są na zasadzie wszczepienia implantów. W zależności od budowy klatki piersiowej, pierwotnej, przedoperacyjnej wielkości biustu, grubości tkanki podskórnej, czy wreszcie wielkości i kształtowi samych implantów, stosowane są dwa podejścia do tej operacji. W jednym umieszcza się implanty zaraz pod gruczołem, pomiędzy nim, a mięśniem piersiowym większym. W drugim stosuje się lokalizację podmięśniową, a więc głębszą, niż opisano powyżej. W takim przypadku implanty są umieszczane pomiędzy mięśniem, a klatką piersiową.

Indywidualne podejście do pacjentek

W zależności od sytuacji dopasowujemy różne rodzaje implantów, tak, aby powiększanie piersi zakończyło się w sposób zarówno estetyczny, jak i po prostu wygodny. Wśród dostępnych protez można wyszczególnić:

• posiadające otoczkę gładką, teksturowaną lub z pianki mikropoliuretanowej;
• różniące się wypełnieniem, zawierającym żel silikonowy, bądź implanty;
• charakteryzujące się pożądanym w danym przypadku kształtem; można postawić na okrągły (na dole i na górze), jak i bardziej anatomiczny, czyli w przekroju przypominający kroplę wody; należy zaznaczyć, iż te ostatnie w większości przypadków sprawdzą się najlepiej ze względu na ich proporcje;
• posiadające preferowany profil, czyli stosunek wysokości (projekcji) implantu do średnicy (niski, średni oraz wysoki).


Zabiegi:


Operacyjne powiększanie piersi przeprowadzane jest zwykle w godzinę do półtorej i w zależności od decyzji pacjentki, po zakończeniu zabiegu może ona udać się do domu, bądź pozostać na noc w klinice.

Ważnym jest, aby przez miesiąc od zakończenia operacji, przez całą dobę stosowany był specjalny biustonosz – do momentu pełnej rekonwalescencji będą one zapobiegać przesunięciu implantów. W zależności od pracy, powrót do niej może nastąpić już po siedmiu dniach w przypadku biurowej, a po dwóch do czterech (w zależności od opinii lekarza, intensywności oraz zakresu ruchów kończyn górnych) gdy chodzi o fizyczną.

Wskazane są także kontrole po zabiegu, w pierwszej kolejności w ciągu 10 do 14 dni, następnie zaś po miesiącu, trzech i dwunastu.

Warto też pamiętać, by przez pierwszy tydzień po zabiegu unikać alkoholu, a od siódmego dnia aż do upływu pełnego miesiąca uzupełniać (np. poprzez suplementację) witaminę E.

Więcej zaleceń znaleźć można w załączonym pliku PDF.Badania standardowe + USG piersi a po 45 roku życia Mammografia + ewentualnie badania związane z innymi schorzeniami.

Najlepsze efekty uzyskuje się zwykle przy użyciu implantów o kształcie anatomicznym- piersi mają wtedy naturalny kształt i właściwe proporcje.

Biowymiarowy System Planowania® - MATRIX

Pliki do pobrania