Artmed

ART & MED Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Algierska 19, 30-660 Kraków, tel.: +48 691 ART MED, +48 691 278 633
e-mail: info@art-med.com.pl
Art&Med na Instagramie

Podwieszenie i/lub redukcja

Specyfika zabiegu:

Zabieg polega na zredukowaniu nadmiaru skóry w dolnej części piersi, przemieszczeniu otoczki i brodawki wyżej -na prawidłowe miejsce oraz ewentualnie (w przypadku konieczności zmniejszenia piersi) wycięcie części tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Jest wiele metod operacyjnych pozwalających osiągnąć efekt tego zabiegu, różniących się techniką operacyjną, co skutkuje innym rozmieszczeniem blizn. Wybór metody zależy od wielkości i wyglądu piersi, oczekiwań pacjentki, oraz -oczywiście -preferencji chirurga. Pacjentka decydując się na operację powinna zdawać sobie sprawę, że zazwyczaj niemożliwe jest osiągnięcie idealnego kształtu i idealnej symetrii piersi.

Znieczulenie:

znieczulenie ogólne

Rekonwalescencja:

Po zabiegu trzeba pozostać w klinice do następnego dnia.Na drugi dzień po zabiegu konieczna jest zmiana opatrunku. Opatrunek utrzymuje się 7-10 dni. Po tym czasie usuwa się szwy. Konieczne jest noszenie specjalnego stanika całą dobę przez kilka tygodni, z przerwami na czynności higieniczne. Do pełnej aktywności można wrócić zwykle po ok. 2-3 tygodniach.

Wymagane badania:

Badania standardowe + USG piersi a powyżej 35 roku życia mammografia + ewentualnie badania związane z innymi schorzeniami