Artmed

ART & MED Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Algierska 19, 30-660 Kraków, tel.: +48 691 ART MED, +48 691 278 633
e-mail: info@art-med.com.pl
Art&Med na Instagramie

Liposukcja

Specyfika zabiegu

Zabieg polega na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez kilka małych nacięć o dł.ok 0,5 cm. Efekt zabiegu jest trwały ale oczywiście w przypadku wzrostu masy ciała w miejscach poddanych zabiegowi też będzie proporcjonalny przyrost tkanki tłuszczowej.

Liposukcja laserowa LipoLife charakteryzująca się radialną emisją promieniowania, w przeciwieństwie do tradycyjnego odsysania tłuszczu oraz liposukcji z wykorzystaniem innych metod (klasyczny laser, infradźwięki, ultradźwięki, fale radiowe) pozwala na wykonywanie zabiegów znacznie szybciej, także w znieczuleniu miejscowym, z większą precyzją oraz ze zdecydowanie mniejszą inwazyjnością i minimalną ilością powikłań. Tkanka tłuszczowa, którą uzyskujemy podczas zabiegu, nadaje się do dalszego wykorzystania (przeszczepu) przy modelowaniu twarzy, piersi, pośladków, łydek. Może być również wykorzystana do uzupełnienia zabiegów rekonstrukcyjnych piersi, rewitalizacji skóry rąk oraz uzupełniania pourazowych i pooperacyjnych zniekształceń skóry i tkanki podskórnej. Liposukcja LipoLife daje bardzo dobre efekty u pacjentów z ginekomastią.

Już teraz zapraszam na konsultacje wszystkich, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej a także uzupełnić niedobory własną tkanką tłuszczową.

Znieczulenie:

  • w zależności od zakresu zabiegu stosuje się :
  • znieczulenie miejscowe
  • znieczulenie miejscowe + sedacja dożylna
  • znieczulenie ogólne

Rekonwalescencja

Po zabiegu trzeba pozostać w klinice do następnego dnia. Opatrunki utrzymuje się przez ok. 7-10 dni. Po tym czasie usuwa się szwy. Przez ok. 1-2 miesiące konieczne jest noszenie specjalnych elastycznych ubrań uciskowych wspomagających leczenie. Do normalnej aktywności można wrócić po ok. 2 tygodniach ( ćwiczenia fizyczne możliwe są po miesiącu)

Badania:

Badania standardowe + ewentualnie badania związane z innymi schorzeniami