Artmed

ART & MED Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Algierska 19, 30-660 Kraków, tel.: +48 691 ART MED, +48 691 278 633
e-mail: info@art-med.com.pl
Art&Med na Instagramie

Porady

I Jak wybrać chirurga plastycznego

Wybranie dobrego chirurga plastycznego może stanowić duży problem. Polecam zastosować się do poniższych wskazówek.

1. Zapytaj znajomego:

Jeśli ktoś ze znanych Ci osób poddał się zabiegowi z zakresu chirurgii plastycznej i jest zadowolony z zabiegu, warunków i sposobu w jaki chirurg zajął się tą osobą to jest duża szansa, że podobnie będzie w Twoim przypadku. Niestety nie każdy ma takiego znajomego.

2. Poszukaj chirurga który jest specjalistą chirurgii plastycznej.

Okazuje się, że często chirurgią plastyczną zajmują się lekarze bez odpowiednich kwalifikacji. Tylko specjalista chirurgii plastycznej ma odpowiednie kwalifikacje do wykonywania takich zabiegów.

 

Aby zdobyć tę specjalizację trzeba odbyć szereg staży specjalizacyjnych w różnych akredytowanych ośrodkach w całej Polsce, wykonać kilkaset zabiegów z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej takich jak operacje wad wrodzonych u dzieci, rekonstrukcje pourazowe i po po zabiegach onkologicznych- rekonstrukcje nosa, uszu, piersi itp. oraz zdać kilku etapowy egzamin specjalizacyjny.

 

Należy zachować daleko idącą ostrożność podejmując decyzje komu powierzymy własne zdrowie. Nie bój się o to zapytać chirurga u którego zdecydowałaś/eś się na zabieg.

3. Poszukaj chirurga, który jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Lista dostępna pod adresem: http://www.ptchprie.republika.pl/plast.html

 

II Na co należy zwrócić uwagę podczas konsultacji wstępnej:

1. Czy chirurg posiada specjalizację z chirurgii plastycznej

2. Czy należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

3. Jaki jest koszt zabiegu i czy obejmuje cenę znieczulenia, pobytu w klinice po zabiegu, kontroli oraz zmian opatrunków.

4. Czy potrafi zrozumiale i wyczerpująco wyjaśnić na czym polega zabieg, omówić alternatywne metody leczenia, jakie będzie znieczulenie, ogólne czy miejscowe, jakie jest ryzyko związane z Twoim zabiegiem, jak się będziesz czuć po zabiegu oraz jak długo potrwa powrót do pełnej formy.

5. Zapytaj czy możesz zobaczyć salę operacyjną i pokój w którym spędzisz noc po zabiegu, często okazuje się niestety za za późno, że warunki lokalowe są dalekie od wymogów sanitarnych.

 

III Co trzeba zrobić aby efekty zabiegów były zadawalające

1. Zapytaj czy chirurg współpracuje z doświadczoną kosmetyczką , masażystą ?

2. Dowiedź się czy w okresie rekonwalescencji będziesz pod opieką doświadczonego terapeuty –masażysty, który pozostaje w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym?

Dziś mówiąc o profesjonalnym podejściu do pielęgnacji urody i poprawianiu jej walorów estetycznych nie można pominąć tak ważnej kwestii jaką jest współpraca specjalistów z zakresu kosmetologii, chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Współpraca taka wskazana jest zarówno w okresie przygotowań do operacji, przed i po zabiegu jako rehabilitacja pooperacyjna. Właściwe przygotowanie jak i późniejsza opieka pooperacyjna poprawiająca odżywienie skóry , nawilżenie , poprawienie elastyczności skóry, rozluźnienie mięśni twarzy zwiększa szansę na lepsze efekty zabiegu.

Synergia działania chirurga, kosmetyczki i masażysty powoduje, że pacjenci z pewnością odnoszą większe korzyści a tym samym efekty zabiegów są bardziej zadawalające.