Artmed

ART & MED Prywatna Klinika Chirurgii Plastycznej
ul. Algierska 19, 30-660 Kraków, tel.: +48 691 ART MED, +48 691 278 633
fax +48 12 378 96 52, e-mail: info@art-med.com.pl

Lipofilling - LipiVage

LipiVage to niezależny, gotowy do użytkowania, dwuetapowy system do usuwania tłuszczu, oczyszczania go i przenoszenia.

LipiVage jest gotowym, sterylnym i jednorazowym produktem, bezpośrednio podłączonym do pompy liposukcyjnej. Tłuszcz wessany do kaniuli od razu oddzielany jest od olejów i płynów przez zintegrowany filtr. Zastosowana niska próżnia zapewnia wysoką żywotność komórek.

Natychmiastowe pobranie sterylnych, niedużych ilości tłuszczu do strzykawek do natychmiastowej ponownej iniekcji jest możliwe dzięki przymocowaniu modułu łączącego z rozwiązaniem typu Luer-lock. Nie jest potrzebne dodatkowe odwirowanie, ani żaden inny sprzęt. Zabiegi liposukcji czyli popularnego odsysania tłuszczu, by wyszczuplić ciało, znane są od dawna. Nowym odkryciem chirurgii estetycznej stało się powiększanie piersi własną tkanką tłuszczową. Innowacyjny system Lipi Vage zrewolucjonizował zabiegi lipotransferu – jeszcze nigdy nie były one tak szybkie i bezpieczne.

Lipotransfer to "dwa w jednym", zabieg umożliwiający jednoczesne modelowanie sylwetki poprzez zmniejszanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej oraz lokowanie jej od razu tam, gdzie chcemy. Może to być powiększenie biustu, jego symetryzacja, wypełnienie dekoltu, grzbietów rąk, pośladków, łydek czy innych zniekształceń pourazowych i pooperacyjnych. Udowodniono także, że podanie własnego tłuszczu znacznie przyspiesza gojenie trudno gojących się ran i owrzodzeń.